کد تعویض پس زمینه وبلاگ شما

با سلام. یکی از مسائل مهم در طراحی وب پس زمینه ی آن سایت یا وبلاگ است. طراح وب یا صاحب وبلاگ، با توجه به قالب سایت یا وبلاگش یک پس زمینه برای سایت یا وبلاگ خود انتخاب می کند. شما به کمک کدی که امروز به شما معرفی می کنیم می توانید برای سایت یا وبلاگ خود پس زمینه بگذارید. این کد دو حالت دارد. نوع اول پس زمینه با حالت رنگ و نوع دوم پس زمینه با حالت عکس است. با ما همراه باشید.

همانطور که در مقدمه گفتیم این کد دو نوع دارد.

نوع اول: پس زمینه با حالت رنگ

<body bgcolor=”رنگ پس زمینه”>

در این نوع کد پس زمینه ی سایت یا وبلاگ شما یک رنگ خاص می باشد. شما در کد بالا هم می توانید نام رنگ را بنویسید هم می توانید با کد رنگ را بنویسید که حالت دوم بسیار دقیق تر، کارآمدتر و پر کاربرد تر است.

حالت اسم رنگ: در این حالت به جای “رنگ پس زمینه” در کد بالا نام رنگ را باید بنویسید. مثلا می توانید بنویسید RED. در این وضعیت رنگ پس زمینه ی سایت یا وبلاگ شما قرمز می شود. همچنین می توانید بنویسید RED+BLUE که در این وضعیت رنگ قرمز و آبی با هم ترکیب می شوند و بنفش را تشکیل می دهند. مدل های دیگری را هم می توانید امتحان کنید. مثلا: RED+BLUE+YELLOW

حالت کد رنگ: ابتدا اینجا کلیک کنید. یک حوضچه ی رنگ می آید. رنگ خود را که انتخاب کردید کد آن را یادداشت کنید و در کد بالا به جای “رنگ پس زمینه” تایپ کنید.

نوع دوم: پس زمینه با حالت عکس

<body background=”آدرس عکس پس زمینه”>

در این کد به جای پس زمینه ی سایت یا وبلاگ شما یک عکس قرار می گیرد که شما باید آدرس آن عکس را در کد بالا به جای “آدرس عکس پس زمینه” قرار دهید. خوب است بدانید در این کد اگر عکس شما کوچک تر از اندازه ی صفحه باشد تعدادش آنقدر زیاد می شود که کل صفحه را در بر گیرد. این کد جزئیات زیادی دارد که این آموزش آنها را در مطالب بعدی در اختیار شما قرار خواهیم داد.

۶ comments

  1. سلام میشه کمکم کنید منم از این فرم نظرسنجی داشته باشم
    خیلی کدتون کمکم کرد
    من میخام یک وبلاگ بانک نرم افزار راه بندازم واین کدتو خیلی کمکم کرد

    مر۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *